دسته‌بندی نشده

بهترین شال و روسری زمستانه

بهترین شال و روسری زمستانه

در اینجا یک راهنمای کامل برای رفع محبوب ترین نگرانی ها در مورد انتخاب شال و روسری زمستانه تهیه شده است. همه چیز، از نحوه انتخاب رنگ و طول گرفته تا بهترین مواد روسری و نحوه بسته بندی می تواند در نوع انتخاب تاثیرگزار باشد.

۱. چگونه طول روسری وشال مناسب انتخاب کنیم؟

بیشتر روسری ها وشال های زمستانه به شکل مستطیل هستند و طول آن نوک به نوک اندازه گیری می شود. دانستن تفاوت های بین روسری های کوتاه، متوسط و بلند باعث می شود که بهتر بتوانید انتخاب کنید. عرض روسری کاملاً استاندارد ۱۲ تا ۱۶ اینچ است. این اندازه به طوری گسترده است که می تواند گردن شما را بدون دیده شدن بپوشاند.

روسری را از هر انتها بگیرید و دستان خود را دراز کنید. اگر به اندازه کافی و در طول بازوی شما باشد، به احتمال زیاد به اندازه کافی بلند خواهد بود تا به دور گردن شما ظاهر شود. پس همیشه می توانید آن را بپوشید و حتی می توانید هنگام پوشیدن آن را در  آینه بررسی کنید.  تنها استثنا در روسری های لوله ای است. اینها به صورت دایره طراحی شده اند و به دور گردن بسته نشده و بسته نمی شوند.

۲. نحوه انتخاب بهترین مواد به کار رفته در روسری و شال

انتخاب مواد مناسب برای شال و روسری، به همان اندازه که از گره روسری استفاده می کنید مهم است. این ماده بافت، وزن و مهمترین عامل مناسب بودن هوا را تعیین خواهد کرد. از کجا می دانید که روسری شما از چه موادی ساخته شده است؟ می توانید از صاحب مغازه، جنس و کیفیت آن را بپرسید.

پشم، ترمه، مرینو

-پشم به دلیل گرما و دوام، ماده کلاسیک روسری است. همچنین قابل تنفس است، به این معنی که فوق العاده در برابر آب مقاوم است و رطوبت را از بین می برد. پس می تواند گزینه مناسبی برای شال و روسری های زمستانه باشد. پشم می تواند ۳۰٪ از وزن خود را بدون رطوبت نگه دارد. اگر در آب و هوای سرد و مرطوب زندگی می کنید، تلاش برای گرفتن آن بسیار مهم است. نکته منفی این است که بعضی از پشم ها می توانند خارش داشته باشند. شستن روسری وشال پشمی خود را با شستن دست و اضافه کردن یک یا دو قاشق چای خوری سرکه مقطر سفید به آب شستشو، متوقف کنید.

-ترمه به طرز دیوانه واری نرم اما پرهزینه است، زیرا هر بز سالانه فقط یک پشم به اندازه یک روسری تولید می کند. پشم مرینو تعادل ایده آل گرما و لطافت است. گوسفندهای نیوزیلندی پشم تولید می کنند که آنها را در دمای گرم تا ۱۴ درجه فارنهایت گرم نگه می دارد. ممکن است روسری های پشمی را که به عنوان “چروک” توصیف شده اند، بشناسید. در واقع این بیشتر به بافت اشاره دارد تا ماده.

ابریشم

روسری و شال های ابریشمی بیشتر برای نمایش پوشیده می شوند تا گرما. اگر قصد یک رابطه رسمی شیک را داشته باشید یا فقط بخواهید در مهمانی ها  خود را ارتقا دهید، یکی از این موارد را بپوشید.

اکریلیک

اکریلیک ساخته دست بشر است و ممکن است به اندازه الیاف طبیعی نرم و قابل تنفس نباشد. اگر پوست حساسی دارید یا به پشم حساسیت دارید، استفاده از آن این مزیت را دارد که یک گزینه مناسب باشد.

پلی استر

پلی استر ممکن است چشم انداز زیبایی داشته باشد، اما در واقع ماده ای بسیار کاربردی و با کیفیتی است که شامل: مقاومت در برابر آب و چروک، حفظ رنگ و دوام بالا. امروزه بسیاری از روسری ها ترکیبی از پلی استر هستند که کیفیت الیاف طبیعی (مانند پشم یا پنبه) را حفظ می کند و با افزودن ویژگی های کلیدی پلی استر، دوام و طول عمر آنها را افزایش می دهد.

پنبه

پنبه مانند اکثر الیاف طبیعی قابل تنفس است و گزینه بسیار مناسب و عالی برای پوشیدن شال و روسری زمستانه می باشد. این بدان معناست که شما حس عرق کردن که در هنگام پوشیدن سایر روسری ها را دارید، نخواهید داشت.

 

نکات موثر دیگر در انتخاب روسری و شال زمستانه

۳. چطور روسری خود را از ریزش مو متوقف کنیم

چگونه می توان حین پوشیدن روسری و شال زمستانه از ریختن مو جلوگیری کرد؟

ریختن مو در روسری های پشمی کاملاً معمول است. رفع این مشکل به راحتی با قرار دادن روسری در فریزر و گذاشتن سرما در الیاف می باشد. تنها کافی است:

-روسری را با احتیاط جمع کنید

-آن را در یک کیسه پلاستیکی مهر و موم کننده قرار دهید

-آن را یک شب در فریزر قرار دهید.

-روسری را از کیسه فریزر بیرون بیاورید.

-بیرون بروید و زمستان را بدون ریزش پشم های شال و روسری سپری کنید.

چگونه جلوی ریختن در روسری نخی را بگیریم؟

-یک شستشوی خوب ممکن است تمام نیازهای روسری شما باشد.

-روسری خود را بشویید

-یک قاشق چای خوری سرکه مقطر را در آب شستشو اضافه کنید

-اجازه دهید تا صاف و خشک شود

۴. نحوه انتخاب رنگ

با وجود آنچه ممکن است به شما گفته شود (یا از آن ترسیده اند) در مورد انتخاب رنگ روسری و شال هیچ قانون ثابتی وجود ندارد. این حتی در مورد روسری ها وشال های زمستانی نیز صادق است. این بدان معنا نیست که شما برای مراسم رسمی بعدی خود باید روسری راه راه قرمز و سفید بپوشید. اگرچه ممکن است هیچ قانون ثابتی وجود نداشته باشد، اما تمرکز روی رنگ پوست و آنچه می پوشید به شما در انتخاب رنگ مناسب روسری و شال کمک می کند.

ساده ترین راه برای تعیین رنگ پوست

تعیین رنگ پوست شما نیازی به یک روند طولانی و کشیده نیست. در واقع، یادگیری اصول می تواند به شما در انتخاب کلیه رنگ های روسری کمک کند. برای تعیین رنگ پوست:

-آستین خود را بالا بزنید و به رگهای خود نگاه کنید.

-رگهای آبی با رنگ پوست خنک برابر است.

-رگهای سبز با رنگ پوست گرم برابر است.

رنگ های روسری برای رنگ های گرم پوست:

-رنگ های عمیق تر

-زرد

-طلایی و عسلی

-قرمز نارنجی

-زیتونی

-فیروزه ای

-سبز

رنگ های روسری برای رنگ های خنک پوست:

-رنگ های روشن تر با رنگ های آبی / خاکستری

-بنفش (سبک و عمیق)

-خاکستری

نتیجه گیری: در واقع با شروع فصل زمستان اکثر خانم ها به دنبال انتخاب بهترین شال و روسری زمستانه هستند تا بتوانند با پوشیدن آن خود را گرم کنند. از طرفی هم، انتخاب شال و روسری با این همه تنوع کمی سخت می باشد که نیازمند حوصله و دقت فراوان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *