دسته‌بندی نشده

آموزش بستن شال یا روسری

آموزش بستن شال یا روسری

شال یا روسری ممکن است جزو پوشاک موردعلاقه افراد باشد. اگر مجبور باشیم فقط برای یک چیز خرید کنیم که می توانیم تا آخر عمر استفاده کنیم، ممکن است یک روسری باشد. روسری ها بسیار متنوع هستند. اما چگونه می توان شال یا روسری بست؟ این داستان دیگری است. در اینجا ایده های متنوع و گوناگونی برای بستن شال یا روسری وجود دارد که افراد می توانند با تکیه بر آن طرح های مختلفی را آموزش ببینند و زیبایی خود را چند برابر کنند. در اینجا چندین روش برای بستن شال یا روسری آورده شده است که به شرح زیر است:

برای ایجاد این ۱۸ ظاهر متفاوت تنها یک روسری بزرگ مربع یا مستطیل شکل نیاز دارید. شما از چند روسری مورد علاقه خود در اندازه های مختلف می توانید استفاده کنید، اما شما برای ساخت اکثر این گره ها فقط به یک روسری نیاز دارید، در حالی که یک روسری بلند برای گره های پیچیده مناسب است.روسری های سنگین زمستانی برای  موارد دیگر و جمع کردن ایده آل هستند. اما در صورت تمایل هر گره را با چند نوع روسری مختلف امتحان کنید تا ببینید که چگونه به نظر می رسد.

۱. گره

روسری را از وسط تا کنید و آن را دور گردن خود قرار دهید. انتهای شل روسری یا شال را بردارید و آنها را از طریق حلقه بکشید، مطمئن شوید که آن را خیلی سفت نکنید. حالا، حلقه را بپیچانید و انتهای سست را دوباره از داخل بکشید. حلقه را با یک دست بپیچانید و انتهای آن را بکشید تا روسری شما تمام شود.

۲. ضربدری

روسری یا شال خود را به دور گردن خود قرار دهید به طوری که یک سر آن بسیار کوتاهتر از سر دیگر باشد. انتهای بلند را دو بار دور گردن خود بپیچید، سپس انتهای شل را ببندید. اگر از روسری حاشیه دار استفاده می کنید، آن را طوری تنظیم کنید که جلوی آن کمی حاشیه آویزان باشد.

۳. حلقه کلاسیک

این یک مدل کلاسیک است زیرا بسیار آسان است و بسیار خوب به نظر می رسد روسری را از وسط تا بزنید. آن را پشت گردن خود قرار داده و دو سر آن را به جلو بیاورید. انتهای سست را از طریق حلقه بکشید.

۴. گردنبند گره خورده

یک روسری یا شال سبک (ابریشم برای این کار عالی است) بردارید و آن را در پشت گردن خود قرار دهید. یک طرف گره بزنید و طرف دیگر را دنبال کنید. انتهای شل را برداشته و بهم ببندید. روسری را بچرخانید تا انتهای آن به عقب باشد و گره ها در جلو قرار بگیرند.

۵. گره فرانسوی

در این روش فقط روسری را از وسط تا کنید و آن را دور شانه های خود قرار دهید. قسمت انتهایی شال یا روسری را برداشته و آن را به سمت بالا و زیر حلقه روسری بکشید. قسمت انتهایی دوم را بردارید و زیر همان حلقه بروید.

۶. گره کاذب

روسری را پشت گردن خود بپیچید. یک انتهای آن را بگیرید و آن را دور دست خود بپیچید. آن را از داخل بکشید تا گره ای شل ایجاد شود. انتهای دیگر را بگیرید و آن را از طریق گره کناری بکشید، به زیر حلقه گره بروید و سپس آن را برگردانید.

۷. گره گردن ساده

یک روسری کوچک بردارید و آن را دو بار دور گردن خود بپیچید، به طوری که انتهای آن از یک شانه به هم نزدیک شود. انتهای آن را یک بار به هم گره بزنید و یک سر آن را به پشت خود قرار دهید در حالی که سر دیگر به سمت جلو می ماند.

۸. گره دو حلقه ای

یک روسری بلند را از وسط به دو نیم کنید. انتهای مورب را بگیرید و آنها را به هم گره بزنید. آن را بالای گردن خود قرار دهید، سپس آن را بچرخانید و دوباره حلقه کنید.

سایر موارد دیگر برای آموزش بستن شال یا روسری

۹. گره پنهان

یک مدل دیگر برای بستن شال یاروسری، گره پنهان است. یک روسری بلند را یک بار دور گردن خود حلقه کنید. یک نیمه آن را با انتهای بلند گره زده و نزدیک گردن خود ایجاد کنید. پارچه حلقه گردن را از نیمه گره به پایین بکشید.

۱۰. یقه اسلواکی

روسری یا شال را به طور یکنواخت دور گردن خود قرار دهید. یک انتهای روسری را به دور گردن خود حلقه کنید، سپس با انتهای دیگر آن را تکرار کنید (انتهای آن باید کمی از سینه آویزان باشد). انتهای شل را داخل روسری جمع کنید.

یقه اسکی پیچ خورده

در این روش روسری را قبل از پیچیدن به دور گردن خود می پیچانید. می توانید آن را محکم بپیچید تا مانند یقه لاک پشتی به نظر برسد یا برای داشتن ظاهری آرام تر، آن را آزاد بگذارید.

۱۲. حلقه کراوات

روسری یا شال را به دور گردن خود بپیچید، اما انتهای آن را در جلو قرار دهید. از سمت چپ از سمت راست عبور کرده، سپس آن را  ازپشت و از گردن بیرون بیاورید. انتهای آن را در سمت راست بگیرید و آن را به سمت چپ بکشید و از طریق حلقه ای که ایجاد کرده اید، آن را به سمت بالا فشار دهید. گره را تنظیم کنید تا مانند کراوات آزاد مردانه بنشیند.

۱۳. گره کمانی

روسری یا شال را به دور گردن خود بپیچید و یک طرف را از طرف دیگر عبور دهید. با استفاده از دست راست خود، کمی روسری را در یک حلقه جمع کنید. سمت چپ را به دور حلقه و از سوراخ به پایین بپیچید، تقریباً مانند بستن بند کفش های خود. گره را محکم کنید و روسری را بچرخانید، بنابراین کمان در شانه شما قرار می گیرد.

۱۴. شال گره خورده

روسری را مانند شال دور شانه های خود قرار داده و با انتهای آن نیم گره ای در پشت خود قرار دهید. انتهای آن را محکم و به سمت بالا بکشید. پارچه روسری را به پایین بکشید تا انتهای آن را بپوشاند.

۱۵. حلقه رول شده

روسری را یک بار دور گردن خود بپیچید. هر روسری را به انتهای حلقه گردن بردارید.

۱۷. دو حلقه

روسری یا شال را دو بار به دور گردن خود حلقه کنید. یک سر آن را از طریق حلقه های گردن پایین بگیرید و انتهای آن را به هم گره بزنید.

نتیجه گیری:

امروزه روش های متنوعی جهت آموزش و بستن شال یا روسری وجود دارد که افراد بالاخص خانم ها به راحتی با مراجعه به این آموزش ها می توانند نمونه ها و طرح های بی شماری را یاد بگیرند و زیباترین مدل های روسری یا شال را روی سر خود پیاده کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *