دسته‌بندی نشده

حقایق جالب درباره کیف زنانه که نمی دانستید؟

حقایق جالب درباره کیف زنانه که نمی دانستید؟

اصطلاح “کیف زنانه” برای اولین بار در اوایل دهه ۱۹۰۰ مورد استفاده قرار گرفت و به طور کلی به کیف های دستی که معمولاً توسط زنان حمل می شود، اطلاق می شود. این ها تنها مواردی از الهام بخشی از کیف های جدید بود که برای زنان رواج پیدا کرد، از جمله کیف دستی با اتصال دهنده های پیچیده، محفظه های داخلی و قفل. با این مد جدید، جواهرات هم با محفظه های مخصوص عینک، مواد آرایشی و….. وارد عمل شدند.

در جامعه مصر باستان، حمل و نقل کیسه هایی مانند کیف که می توانستند به کمر خود ببندند تا وسایل مختلف خود را داخل آن قرار دهند، امری کاملاً عادی و طبیعی بود. اوایل قرون وسطی در سراسر اروپا دهقانانی را دیدند که کیسه های کوچک را طراحی می کردند تا بتوانند چیزهایی مانند دانه ها را از بازار به خانه های خود منتقل کنند. در قرن ۱۴ کیف های طناب دار یکی از لوازم جانبی رایج بود که برای حمل سکه مورد استفاده قرار می گرفت و در همان زمان زنان ثروتمند شروع به استفاده آنها می کردند و آنها را به عنوان لوازم جانبی استفاده می کردند. کیف های زنانه دستی در این قرن اغلب با امری به نام ازدواج در ارتباط بودند، کیسه ای آراسته که در روز عروسی به عروس اهدا می شد.

اگرچه هنوز کیسه های طناب دار معمول ترینوع کیف در آن زمان بود، اما زنان شروع به پوشیدن کیسه های کمربندی می کردند. کیف های پارچه ای که می توان آنها را از روی یک شانه پوشید نیز مورد توجه دهقانان و مسافران قرار گرفت. در قرن هفدهم، حمل کیف زنانه در بین زنان و دختران جوان رواج پیدا کرد و کیف هایی از این دست به یک هدیه بین افراد مختلف و زنان رواج پیدا کرد.

 

حقایقی در مورد کیف های زنانه

این روزها کیف های زنانه دستی یکی از ویژگی های معمول مد در زندگی روزمره هستند. به نظر می رسد که آنها بخشی از زندگی را برای همیشه داشته اند اما چه تعداد از افراد، به ویژه خانم ها، چیزی در مورد تاریخچه کیف زنانه می دانند؟ ببینید آیا این موارد را در مورد کیف های زنانه می دانید:

اولین کاربرد کلمه “کیف زنانه ” در اوایل دهه ۱۹۰۰ بود. آن زمان برای توصیف کیف پول زنانه استفاده می شد.

اولین کیف زنانه شناخته شده با زیپ توسط هرمس ساخته شد و در سال ۱۹۲۳ معرفی شد.

به نظر می رسد کیف های زنانه با بند نوعی اختراع ضروری بوده اند. گوچی از دهه ۱۹۴۰ در جنگ جهانی اول شروع به استفاده از آنها کرد، زیرا در آن زمان کمبود چرم وجود داشت.

اولین کیف زنانه گران قیمت در جهان کیسه ای مانند بود که از پلاتین و بیش از ۲۰۰۰ الماس ساخته شده بود و در سال ۲۰۰۸ توسط یک طراح ژاپنی ساخته شد و بیش از ۲ میلیون دلار هزینه داشت.

طبق برخی مطالعات، زن معمولی حدود ۶ کیف زنانه دستی دارد.

مردان کیف دستی را با توجه به مارک آن، بیشتر از زنان انتخاب می کنند. این بر اساس یک نظرسنجی است که در سال ۲۰۰۷ انجام شده است.

طبق نظرسنجی، ۲۲٪ از زنان گفتند اگر به آنها فرصت داده شود که پول را فقط برای یک کالا خرج کنند، این کیف زنانه است. فقط ۹٪ آنها می خواستند برای کفش خرج کنند.

 

نکات قابل توجه درباره کیف های زنانه

درباره کیف های زنانه مطالب زیادی گفته و نوشته شده است. تحقیقات و مطالعاتی برای حل رمز و راز رابطه بین زن و کیف دستی او انجام شده است. حتی اگر فکر کنید که چیز زیادی برای دانستن در این زمینه وجود ندارد، باز هم اشتباه کرده اید. خانم ها، کیف دستی زنانه را دوست دارند. امروزه تعداد تولید کنندگان کیف های زنانه افزایش یافته و کیف های دستی را به وفور مشاهده خواهید کرد. با این حال، چه چیزی آنها را برای زنان خاص می کند؟ آنها همچنین سابقه بحث برانگیزی دارند. در اینجا چند واقعیت در مورد کیف های زنانه آورده شده است که کمتر شناخته شده و به همان اندازه جالب هستند.

۱-میزان جذابیت: آیا تا به حال از عبارت “کیف زنانه ” استفاده کرده اید و از خود پرسیده اید که چگونه این کیف بوجود آمده است؟ خوب، در گذشته خانم های وسایل خود را در کیسه یا کیف دستی که زیر لباس او یا در جیب او بود، حمل می کردند. در آن زمان داشتن جیب قابل مشاهده، برای زن ابتذال و مضحک تلقی می شد. عبارت ‘کیف زنانه’ بخشی از این میراث است. این به زنی فراتر از حد معمول، اشاره دارد.

۲- ساخته شده از ابریشم: اولین ایده کیف زنانه دستی یک جیب ساده یا کیسه ای بود که به عنوان وسیله ای کاربردی در کنار موارد دیگر استفاده می شد وبه دلیل جنس نرم و سبکی که داشتند بسیار مورد استفاده قرار می گرفتند. جیب ها به عنوان نوعی پوشش برای قرار دادن وسایل موردنظر قلمداد می شدند که در مکان های مخفی قرار می گرفتند، جایی که فقط با یک شکاف به آن دسترسی پیدا می کردند.

۳-ناامنی در روابط: در چندین تحقیق مشخص شده است که زنانی که کیف زنانه لوکس و گران تری دارند، در رابطه با یکدیگر ناامن ترند. آنها در تلاشند تا به زنان دیگر پیام دهند که مرد آنها برای شخص دیگری در دسترس نیست. این احساس که یک رابطه دیگر توسط زن دیگری در معرض تهدید است به طور خودکار زنان را وادار می کند که بخواهند گوچی، کریستین دیور یا فندی را به سمت زنان دیگر سوق دهند. بنابراین، کیف های زنانه دستی باعث می شود مردان از گمراهی دور نشوند.

۴- مردان در برابر زنان: بر اساس یک نظرسنجی در سال ۲۰۰۷ نشان داد که، مردان در واقع بیشتر از زنان یک کیف را بر اساس مارک آن انتخاب می کنند. زیرا مردان نمی خواهند وارد مد و طراحی شوند. برای آقایان، این تئوری ساده تر است. اما در خانم ها انتخاب کیف کمی سخت تر است، کیف زنانه آن ها باید بسیار زیبا، خوش رنگ و خوش دست و بسیار سبک باشد و البته بسیار جادار که وسایل موردنظر آن ها در آن، به خوبی جای گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *