دسته‌بندی نشده

چرا کفش مشکی و قهوه ای انتخاب اول مردان است؟

چرا کفش مشکی و قهوه ای انتخاب اول مردان است؟

آیا تابحال به این موضوع دقت کرده اید که در کمد کفش اکثر آقایان، کفش مشکی و قهوه ای پیدا میشود؟ جالب است با اینکه انتخاب رنگ مشکی برای خانم ها صرفا یک گزینه مثل بقیه ی رنگ ها است. اما انگار اکثر مردان دوست دارند که کفش های سیاه بپوشند. اما چرا اینگونه است؟ مردان کفش مشکی و قهوه ای میخرند چون فکر میکنند میتوانند آن را با هر رنگ لباسی ست کنند. البته رنگ قهوه ای نمادی از رنگ های زیر شاخه ی خود از جمله عسلی، بلوطی، فندقی، شکلاتی، کاراملی، قهوه ای سوخته و… که تمام آن ها به رنگ قهوه ای شناخته میشوند. این تنوع در انتخاب رنگ کمی کار آقایان را سخت میکند. اما اصلا نگران نباشید، دراین مقاله میخواهیم این دو رنگ کفش مردانه پر طرفدار را بررسی کنیم.

چرا باید کفش مردانه مشکی و قهوه ای داشته باشیم؟

آقایان معمولا برای استایل های رسمی خود کفش مردانه میپوشند. اگر قرار کاری بسیار مهمی باشد کفش چرم مشکی بهترین انتخاب برای آقایان است. فکر میکنم تقریبا منظور من را دریافته اید. هرچه میهمانی و مراسم رسمی تر باشد کفش های مشکی و با جنس چرم با کیفیت بیشتری در پای آقایان آن مراسم میبینید. مردان با این کفش ها میتوانند کت و شلوار های رسمی به رنگ های ذغالی، خاکستری، طوسی، دودی یا مشکی را ست کنند.

کفش قهوه ای رسمیت کمتری دارد یعنی میتوانید در مراسمات عادی یا کمی رسمی ویا حتی در استایل روزانه تان از آن استفاده کنید. درنتیجه اینکه شما زمان های بیشتری با این رنگ کفش دیده میشوید. دلیل فروش بالای این رنگ از کفش نیز همین است. مردان تناژ های مختلف کفش قهوه ای را میخرند تا در استایل های کژوال و غیر رسمی و روزمره از آن استفاده کنند.

به طبع هرچه این قهوه ای به رنگ تیره نزدیک تر شود کفش شما حالت رسمیت بیشتری پیدا میکند. درنتیجه تیره ترین کفش قهوه ای موجود رسمی ترینِ آن محسوب میشود. 

شما میتوانید کفش های با تناژ های روشن مثل عسلی یا تناژ های متمایل به رنگ زرد را حتی با استایل اسپرت نیز ست کنید و کفش هایی با تناژ رنگی قهوه ای درختی یا کاکائویی را با استایل های رسمی خود ست کنید و یک استایل جذاب بسیازید.

البته انتخاب اینکه کفش قهوه ای شما چه تناژی داشته باشد در هنگام خرید به سلیقه خودِ شما بستگی دارد. اما در هنگام استفاده حتما به نکات ست کردن لباس توجه داشته باشید.

چه رنگی به چه کفشی بیشتر میاد؟

خوب حالا سوالی که پیش میاد اینه، برای کدوم مدل کفش چه رنگی بهتره؟ احتمالا شما قبل از خرید کفش به این فکر کرده اید که میخواهید این کفش را با چه استایلی بپوشید. اگر استایل شما رسمی است پس باید کت و شلوار و کفش شما نیز رسمی باشد. درنتیجه بهتر است کفش مردانه از جنس چرم و رنگ مشکی برای خودتان بخرید. کفش های آکسفورد، دربی، چلسی برای این استایل مناسب هستند. اگر دقیق تر به این مدل کفش ها نگاه کنید، خواهید دید که این کفش ها بیشتر به رنگ مشکی تولید میشوند.

رنگ قهوه ای به علت تنوع رنگی، دست شما را برای انتخاب بیشتر باز میکند. رنگ قهوه ای از جمله رنگ های گرن است و طیف بسیار گسترده ای دارد. مدل های زیادی از کفش ها نیز به رنگ قهوه ای تولید و عرضه میشود. اگر شما جزو آن دسته از آقایانی هستید که استایل اسپرت تر را میپسندند میتوانید لباستان را با یکی از تناژهای رنگ قهوه ای ست کنید. 

نکته: اگر استایل خیلی غیر رسمی تر نیز مورد پسند شما قرار میگیرد حتی میتوانید از کفش های زرشکی و یا عنابی نیز استفاده کنید.

کدوم لباسم به رنگ کفشم میاد؟

خوب حالا زمان آن رسیده است که بفهمیم کفش های مشکی یا قهوه ای خود را با کدام لباس میتوانیم ست کنیم. 

کفش: قهوه ای + کت شلوار: مشکی

این استایل برای مواقعی مناسب است که شما در مجلس خیلی رسمی حضور ندارید و مشکی بودن کت و شلوارتان به اندازه ی کافی به شما استایل رسمی داده است حال میتوانید این رسمیت را کمی با کفش قهوه ای کمتر کنید و وارد فضای دوستانه تری شوید. البته دقت کنید که به دلیل روشن بودن کفش شما، اگر ظاهر زیبایی نداشته باشند به شدت توی ذوق میزنند. پس بهتر است کفش شما تمیز و نو و از مدل های آکسفورد، باروک، لوفر باشد.

درانتخاب کفش قهوه ای در ست کت و شلوار مشکی سعی کنید از رنگ های قهوه ای تیره تر انتخاب کنید. برخی از مدلهای کفش قهوه ای دو یا چند رنگ هستند. بهتر است از مدل تک رنگ آن استفاده شود.

کفش: قهوه ای + شلوار: جین مشکی

کمتر کسی وجود دارد که به این استایل توجهی نشان دهد چرا که اکثریت فکر میکنند به همراه شلوار جین باید یک کفش اسپرت بپوشند. ما با مطالعه ژورنال های مد دریافتیم که میشود کفش مردانه قهوه ای را نیز با شلوار جین مشکی ست کرد. البته در انتخاب کفش خود سعی کنید از مدل های غیر رسمی تر انتخاب کنید. نیم بوت ها انتخاب خوب و جذابی هستند. در انتخاب رنگ کفش حتی میتوانید از رنگ های روشن تر نیز استفاده کنید.

کفش: قهوه ای + شلوار: کتان مشکی

شلوارهای کتان استایل های شما را مردانه تر نشان میدهد. آقایان بهتر است به جای استفاده از شلوار جین از شلوار کتان استفاده کنند. همچنین شلوار کتان انتخاب های زیادی برای انتخاب کفش را به شما میدهد. مدلهای کفشی که میتوانید با این شلوارها ست کنید بیشتر از مدل های لوفر؛ آکسفورد، مانگ استرپ، اسنیکرهای چرم قهوه ای است. البته دقت کنید که شلوار شما نباید آنقدر بلند باشد که روی کفشتان بیوفتد.

نگهداری کفش

حتما شنیده اید که اگر از کفش مردانه چرمتان به خوبی نگهداری کنید، میتواند تا سالهای سال با کیفیت روز اول برای شما کار کند. اما خیلی از ما نمیدانیم منظور از نگهداری کفش چیست. شاید برای شما نیز جالب باشد که هر رنگ کفشی که ما میخریم نگهداری خاص خود را میطلبد. دراین بخش به نحوه ی نگهداری کفش قهوه ای و مشکی میپردازیم:

کفش مردانه مشکی: رنگ مشکی اصول نگهداری نسبتا ساده تری دارد. شما میتوانید درهنگام کثیف یا خاکی شدن کفشتان به راحتی و فقط با یک برس و کمی واکس، کفشتان را تمیز کرده و برق بیاندازید و آن را مثل روز اول نو کنید. برای نرمی و تازه ماندن کفشتان بهتر است ماهی یک تا دو بار روی آن از مرطوب کننده ی کفش بزنید. 

کفش مردانه قهوه ای: در نگهداری کفش قهوه ای باید کمی دقیق تر باشید. چراکه تنوع رنگی این کفش ها باعث میشود برای برخی از آنها یک واکس مناسب و همرنگ پیدا نکنید. در این موارد بهتر است کفشتان را به یک کفاش بسپارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *