دسته‌بندی نشده

عوارض جدی پوشیدن کفش پاشنه بلند برای سلامت بدن

عوارض جدی پوشیدن کفش پاشنه بلند برای سلامت بدن

کمردرد

یکی از عوارض جدی پوشیدن کفش های پاشنه بلند، کمرد درد است. ناگفته نماند که کفش های پاشنه بلند، بیانیه نهایی مد برای خانم ها است. آنها شیک هستند  و می توانند موجب جذابیت شما گردند. در حقیقت، کفش های پاشنه بلند پشتیبانی کاملی از پاهای شما نمی کنند. آنها منجر به توزیع نابرابر وزن می شوند که ممکن است باعث ایجاد درد در ناحیه کمر ، التهاب و درد شود و سلامتی شما را به خطر بیاندازد.

زخم های دردناک

یکی دیگر از عوارض استفاده از پاشنه های نوک تیز، زخم های دردناک  است. همچنین می تواند منجر به بیرون آمدن رگ هایی شود که نه تنها وحشتناک به نظر می رسند، بلکه بسیار دردناک نیز هستند. بنابراین اگر می خواهید پاهایی سالم داشته باشید، از پوشیدن کفش پاشنه بلند به دلیل درد پاشنه پا خودداری کنید.

درد پا

بدون شک، کفش های پاشنه بلند یا پاشنه دار طرحی دارند که می تواند باعث زیبایی اندام شما شوند. اما پوشیدن کفش پاشنه بلند برای کل روز، می تواند شما را ناراحت کند. این امر می تواند منجر به درد پا، حتی درد شدید در پاشنه پا، انگشتان پا، کف پا یا قوس شود و عوارض جدی خطرآفرینی را برای شما ایجاد کند.

پیچ خوردگی مچ پا

یکی دیگر از عوارض جدی پوشیدن کفش های پاشنه بلند پیچ خوردگی مچ پا می باشد. پوشیدن کفش پاشنه بلند فقط در صورت پا زدن روی سطوح صاف مناسب است. گودال ها، برجستگی ها و سنگفرش ها ممکن است باعث ایجاد آسیب به پاهای شما در مهمانی شود و در نتیجه مچ پا لغزیده و دچار پیچ خوردگی شود.

جدا از پیچ خوردگی مچ پا، این امر می تواند منجر به درد، کوفتگی و شکستگی شود. بهترین کار شما این است که از پوشیدن کفش های پاشنه دار در طول روز خودداری کنید.

ایجاد منحنی نخاعی ناجور

مد گراها، هوی و هوس های خاص خود را دارند. ندانستن عوارض جدی پوشیدن کفش پاشنه بلند می تواند قوس کمر را بیش از آنچه که هست بیرون بیاورد. قد پاشنه ی پا با درجه قوس پشت شما کاملاً متناسب است. قوس ناجور می تواند منجر به درد در قسمت های فوقانی و تحتانی کمر شود. چرا که عوارض جانبی کفش های پاشنه بلند بسیار زیاد است.

مخازن خون را محدود می کند

خانم هایی که به پوشیدن کفش پاشنه بلند عادت دارند به طور حتم می دانند که معمولاً بلندتر و لاغرتر به نظر می رسند. اما آنچه درست است این است که کفش پاشنه بلند، پاها را در موقعیتی فشرده قرار می دهد که مطمئناً طبیعی نیست و موجب آسیب و ناراحتی در پاهای شما می شود. این امر باعث فشار بر روی پای شما می شود که می تواند منجر به فشردگی خون در عضلات پاهای شما شود. این امر می تواند در بدترین شرایط باعث شکستن رگ های خونی شود.

پاهای کج

یکی از عوارض جانبی و خطرناک پوشیدن کفش پاشنه بلند، ایجاد پاهایی به حالت کج مانند است. ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که این امر چگونه است؟ وضعیت غیرطبیعی پای شما برای ساعت های طولانی منجر به فشار بر روی رگ های خونی و پشت پاهای شما می شود. این امر منجر به تغییر شکل پا می شود، که    “hammertoe” نامیده می شود.

سایر موارد عوارض جدی پوشیدن کفش های پاشنه بلند

رباط های ضعیف شده

یکی از مهم ترین معایب و  عوارض جدی پوشیدن کفش های پاشنه بلند این است که می تواند رباط های شما را ضعیف کند. بنابراین، باید از پوشیدن کفش های جذاب و پاشنه دار ۲ اینچی یا بالاتر خودداری کنید تا پاهای شما از آسیب دیدگی در امان بمانند.

زانو درد

در حالی که کفش پاشنه بلند به پا دارید، انحنای ناجور پا، فشار غیرضروری به مفصل زانو وارد می کند. ممکن است این وضعیت ترسناک باشد زیرا در اکثر افراد منجر به “آرتروز” می شود.

با توجه به یافته های مطالعه شده، استفاده طولانی مدت از کفش های پاشنه بلند ممکن است خطر آرتروز زانو و تحلیل رفتن مفصل را افزایش دهد. آرتروز می تواند به این دلیل رخ دهد که کفش های پاشنه بلند فشار زیادی به زانوها وارد می کنند که در نهایت منجر به تحلیل رفتن مفاصل زانو می شود.

فشار خون بالا در انگشتان پا

استفاده مداوم از کفش پاشنه بلند ممکن است منجر به این مشکل در سلامتی بدن شود. و این امر، انگشتان شما را در اثر افزایش فشارخون بالا آسیب می رساند.

بدشکلی هاگلوند

این نیز یکی از رایج ترین عوارض جانبی و جدی پوشیدن کفش های پاشنه بلند است. تغییر شکل هاگلوند هنگامی مشخص می شود که در پشت پاشنه شما بزرگ شدن استخوانی وجود داشته باشد. در حقیقت، وقتی این بزرگ شدن استخوان تمایل به کشیده شدن روی کفش های پاشنه بلند شما دارد، بافت نرم کنار تاندون آشیل شما را تحریک می کند. برای غلبه بر این تغییر شکل، متخصصان تمرینات کششی را پیشنهاد می کنند که به شما کمک می کند تا از تنش ناشی از پوشیدن طولانی مدت کفش پاشنه بلند راحت شوید.

مشکلات تاندون

اگر بیش از ۵ روز در هفته از کفش های پاشنه بلند استفاده می کنید آماده مقابله با مشکلات تاندون باشید. وقتی این اتفاق می افتد، ممکن است فیبرهای عضلانی ساق پا را حدود ۱۳٪ کوچک کند.

در واقع مشکلات تاندون به دلیل استفاده بیش از حد از کفش های پاشنه بلند است، که می تواند تاندون آشیل شما را ضخیم کند. آنها می توانند موقعیت استراحت مچ پا را تغییر دهند و باعث می شوند پای شما بیش از حد معمول به سمت پایین قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *